Požičiavate si financie? Zvoľte si správny produkt!
26. 02. 2020

Požičiavate si financie? Zvoľte si správny produkt!

Slováci žijú na dlh. Toto slovné spojenie sa skloňuje v poslednej dobe čoraz častejšie a Národná banka Slovenska podľa neho pravidelne sprísňuje podmienky hypoték. V súčasnej dobe je však takmer nemožné zariadiť si vlastné bývanie bez hypotéky a dostupnosť úverov či pôžičiek na čokoľvek je veľmi priaznivá.

Ako si však vybrať vhodný produkt? V súčasnosti existujú prakticky tri možnosti, vďaka ktorým získate financie, no je dôležité vedieť, ktorú si vybrať.

 

Hypotéka na bývanie je dnes bežná vec

Pokiaľ si chcete zriadiť vlastné bývanie či rekonštruovať nehnuteľnosť, bez hypotéky sa tieto úkony pravdepodobne nezaobídu. Pri hypotekárnom úvere totiž zakladáte nehnuteľnosť, ktorá slúži ako zábezpeka pre banku v prípade neschopnosti splácania. Taktiež je dôležité vedieť, že hypotéka má spomedzi všetkých druhov pôžičiek najdlhšiu možnú dobu splácania až do  30 rokov. Taktiež si môžete požičať aj vyšší finančný obnos v desiatkach až stovkách tisícoch eur s veľmi nízkym úrokom, ktorý sa môže pohybovať do výšky približne 2 %. Treba rátať s prísnejšími podmienkami a dlhším schvaľovacím procesom ako pri ostatných finančných produktoch.

Okrem iného pokiaľ spĺňate určité podmienky, môžete získať aj podporu od štátu. Pri hypotéke pre mladých je možné získať daňový bonus až do výšky 400 €.

 

Úver na čokoľvek je pre kohokoľvek

Pokiaľ nemáte nasporené financie, ktoré potrebujete doložiť k financovaniu hypotéky, úver vám padne vhod. Taktiež ak zvažujete napríklad kúpu auta, menšiu rekonštrukciu alebo máte neplánované výdavky, ktoré potrebujete zafinancovať, spotrebný úver je pre vás ideálnou voľbou. Výška úveru sa môže pohybovať až do niekoľko desiatok tisíc eur. Hoci peniaze dostanete rýchlo, doba splácania je do 10 rokov a nepotrebujete prakticky nič dokladovať, nevýhodou je vyšší úrok.

 

Pôžička je prakticky bez čakania

Pokiaľ si potrebujete požičať financie vo výške niekoľko stoviek až tisícov eur čo najrýchlejšie a bez ručenia, je tu pre vás produkt pôžičky. Ten okrem bankových inštitúcií poskytujú aj nebankové, avšak nevýhodou je krátka doba splatnosti a vysoké úroky.

Momentálne je na trhu množstvo finančných produktov, z ktorých si môžete vyberať. Ak však nemáte prehľad, obráťte sa na finančného poradcu, ktorý vám pomôže vybrať najvhodnejšie riešenie.

MPS , s.r.o
Autor: MPS , s.r.o

Náš príbeh sa začal písať v roku 1998, kedy sme sa dvaja obchodníci z poisťovne rozhodli spojiť sily a ísť vlastnou cestou. Začiatky boli neisté, predsa len v tom čase začínať podnikanie a ešte v sektore poistenia, kedy sme ako profesia poisťovací makléri - dnes agenti, nemali najlepšie meno. Avšak napriek tomu sme sa rozhodli, že do toho dáme všetko a z malej dvoj chlapovej firmy urobíme úspešnú spoločnosť, ktorá si vybuduje svoje miesto na trhu s prívlastkom rodinná.

Prešli sme rôznymi zmenami. Po prvej legislatívnej zmene, kedy zo zákona boli odstránení makléri, sme boli nútení zmeniť názov spoločnosti z pôvodného Maklérska Poisťovacia Spoločnosť na nové, Moderné Poisťovacie Služby. Počas celého obdobia existencie našej spoločnosti sme sa posúvali v trhom rebríčku smerom nahor a dnes sa hlásime medzi TOP 10 sprostredkovateľských spoločností v neživotnom poistení.

Ako čas plynul, aj my sme rástli a stále viac sa prehlbovala pôvodná myšlienka rodinnej firmy.  Našli sme do nášho tímu správnych ľudí, za ktorými stojíme a berieme ich ako súčasť našich rodín. Tento istý pocit sa snažíme prenášať aj na spolupracujúcich partnerov, podriadených finančných agentov a v neposlednom rade našich klientov, ktorým svojimi službami a starostlivosťou pripomíname, že sme tu pre nich. Dajte nám príležitosť Vás zaradiť do našej klientskej rodiny, lebo spolu sme silnejší a stabilnejší. 

Jozef & Marek