Okamžité platby štartujú už o pár dní. Zoznámte sa s nimi!
27. 01. 2022

Okamžité platby štartujú už o pár dní. Zoznámte sa s nimi!

To, že Slovensko patrí medzi najpokrokovejšie krajiny v Európe, čo sa týka inovatívnych prístupov v bankovníctve a finančníctve. Ani tentokrát tomu nie je inak a čaká nás opäť ďalšia novinka, ktorou sa posunieme na vyššiu a najmä rýchlejšiu úroveň. Od 1. februára 2022 prichádza digitálna banková novinka v podobe okamžitých platieb.

Namiesto niekoľkých hodín bude prevod trvať niekoľko sekúnd

V súčasnosti trvá prevod finančných prostriedkov medzi bankami niekoľko desiatok hodín, spravidla jeden pracovný deň, no v niektorých prípadoch aj o čosi dlhšie. Pokiaľ ste prevod realizovali napríklad v piatok, financie boli pripísané najskôr v pondelok. Vďaka okamžitým platbám, ktoré sa spúšťajú už od 1. februára, budú tieto prevody trvať len niekoľko sekúnd. Táto inovácia v platení bude dostupná klientom bez nutnosti aktivácie, pričom prevody do niekoľkých sekúnd bude možné realizovať aj bez ohľadu na to, či je pracovný deň, víkend alebo sviatok.

Kto bude môcť využívať okamžité platby?

Okamžité platby budú môcť prebiehať len v rámci medzibankových prevodov bánk, ktoré službu okamžitých platieb začali podporovať. Na Slovensku ide o tri najväčšie banky, ktoré túto službu budú svojim klientom poskytovať, nakoľko ich transakcie zahŕňajú až tri štvrtiny všetkých realizovaných transakcií.

Čo nám prinesie prevod finančných prostriedkov do pár sekúnd?

Okamžité platby prinášajú výhody nielen v bežnom živote, kedy budete môcť prevádzať financie medzi účtami prakticky bez čakania, ale aj firmám či živnostníkom. Faktúry bude možné platiť rýchlejšie, tým pádom bude možné efektívnejšie riadiť financie a znížiť potrebu externého financovania pri prekrývaní časového nesúladu medzi príjmami a výdavkami. Pre zákazníkov eshopov táto inovácia prinesie určite atraktívnejší spôsob platenia. 

MPS s.r.o
Autor: MPS s.r.o

Náš príbeh sa začal písať v roku 1998, kedy sme sa dvaja obchodníci z poisťovne rozhodli spojiť sily a ísť vlastnou cestou. Začiatky boli neisté, predsa len v tom čase začínať podnikanie a ešte v sektore poistenia, kedy sme ako profesia poisťovací makléri - dnes agenti, nemali najlepšie meno. Avšak napriek tomu sme sa rozhodli, že do toho dáme všetko a z malej dvoj chlapovej firmy urobíme úspešnú spoločnosť, ktorá si vybuduje svoje miesto na trhu s prívlastkom rodinná.

Prešli sme rôznymi zmenami. Po prvej legislatívnej zmene, kedy zo zákona boli odstránení makléri, sme boli nútení zmeniť názov spoločnosti z pôvodného Maklérska Poisťovacia Spoločnosť na nové, Moderné Poisťovacie Služby. Počas celého obdobia existencie našej spoločnosti sme sa posúvali v trhom rebríčku smerom nahor a dnes sa hlásime medzi TOP 10 sprostredkovateľských spoločností v neživotnom poistení.

Ako čas plynul, aj my sme rástli a stále viac sa prehlbovala pôvodná myšlienka rodinnej firmy.  Našli sme do nášho tímu správnych ľudí, za ktorými stojíme a berieme ich ako súčasť našich rodín. Tento istý pocit sa snažíme prenášať aj na spolupracujúcich partnerov, podriadených finančných agentov a v neposlednom rade našich klientov, ktorým svojimi službami a starostlivosťou pripomíname, že sme tu pre nich. Dajte nám príležitosť Vás zaradiť do našej klientskej rodiny, lebo spolu sme silnejší a stabilnejší. 

Jozef & Marek

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie